Konkurs Studencki Nobel 2023

Zapisy do XIV Studenckiego Nobla zostały przedłużone do 11 kwietnia.

Studencki Nobel to niezwykły konkurs od studentów dla studentów organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Myślą przyświecającą organizacji kolejnej już edycji jest chęć wyróżnienia najlepszych studentów, którzy już na tym etapie edukacji mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami z zakresu nauki, sztuki czy aktywności społecznej. Takie wyróżnienie zapewnia zwycięzcom nie tylko prestiżowy tytuł, lecz także lepszy start w przyszłość i możliwość poznania innych wybitnych studentów z całej Polski.

Zwycięzcy otrzymają ufundowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego nagrody ogólne o łącznej wartości 50 000 zł oraz nagrodę specjalną, związaną z działaniami 3W w wysokości 5 000 zł.

W tym roku konkurs podzielony jest na 9 następujących kategorii:

• Nauki techniczne
  • Sztuka
  • Dziennikarstwo i literatura
  • Nauki przyrodnicze i energetyka
  • Fizyka i astronomia
  • Medycyna i farmacja
  • Nauki społeczne
  • Nauki ekonomiczne
  • Działalność społeczna

Aplikacje można składać na stronie https://www.studenckinobel.info/ do dnia 11.04.2023.

Organizatorem konkursu jest Niezależne Zrzeszenie Studentów. Partnerem strategicznym konkursu jest Bank Gospodarstwa Krajowego www.bgk.pl