Instytut
Zarządzania

LIDER ALTERSPRZEDAŻY to uniwersytecki kurs dedykowany dla właścicieli firm, prezesów, członków zarządu, menedżerów, liderów oraz wszystkich tych, którzy pragną stać się skuteczniejszymi liderami swoich zespołów - w życiu i biznesie.

W dzisiejszych realiach biznesowych, gdy konkurowanie ceną stało się niewystarczające, o sukcesie najczęściej decyduje czynnik ludzki. W czasach, kiedy mamy już za sobą kolejne fazy marketingu, takie jak np. marketing produktu czy też marketing klienta, to Człowiek staje się najważniejszym aktywem każdego przedsiębiorstwa - czy to wielkiej korporacji, czy też niewielkiej firmy rodzinnej. Czy to biznesu prowadzonego w formie klasycznej, czy też w formie wielopoziomowej. Człowiek, który jest skutecznym liderem - przywódcą, który potrafi inspirować, zarządzać, decydować i działać tak, by osiągać rezultaty, nie chodząc przy tym na kompromisy w obszarze wartości oraz zasad.

Niestety obserwujemy globalny kryzys autorytetów. Pogoń za nietrwałym sukcesem prowadzi do pozornych wyników. „Byle jakie” przywództwo, czy też nieudolne zarządzanie powodują, że zespoły nie są skuteczne, a firmy generują straty zamiast zysków. Ciągła rotacja pracowników, współpracowników czy partnerów biznesowych najbardziej widoczna jest w obszarze SPRZEDAŻY. Próby trzymania pozy biznesowej i - zupełnie innej - pozy prywatnej, obnażają słabość dzisiejszych menedżerów, którzy stają się jedynie administratorami - nie liderami.